Poliklinische zorg Emmeloord vanaf 15 juni op één locatie

Per 15 juni verhuizen bijna alle poliklinische activiteiten vanuit het Dokter Jansencentrum (Urkerweg 1) naar onze eigen locatie aan de Urkerweg 4. Hiermee brengen we vrijwel alle zorg in Emmeloord alvast samen op één centrale locatie.

Voor drie onderdelen geldt tijdelijk een andere situatie:

- Hartrevalidatie verhuist per 15 juni naar de locatie aan de Havenstraat.
-
MRI-onderzoeken worden vanaf 1 juli ingepland in Sneek, tot die tijd zijn deze onderzoeken op Urkerweg 1 (Dokter Jansencentrum). Deze situatie is tijdelijk tot de opening van de nieuwbouw in Emmeloord, waar ook een nieuwe MRI komt.
- Reumatologie blijft tot de verhuizing in 2027 in het Dokter Jansencentrum op Urkerweg 1.

De patiëntafspraken zijn aangepast en waar nodig omgezet naar de juiste locaties.

SPECT-CT scan

Een SPECT-CT scan (Single Photon Emission Computed Tomography-Computed Tomography) wordt gebruikt om gedetailleerde beelden te maken van zowel de functie als de structuur van organen en weefsels in het lichaam.

Een SPECT-CT scan combineert twee beeldvormingstechnieken: SPECT en CT. De SPECT-techniek toont hoe organen functioneren, terwijl de CT-scan gedetailleerde beelden van de anatomie levert. Dit maakt het mogelijk om zowel functionele als structurele informatie te krijgen, wat helpt bij het stellen van een diagnose.

Hoe ziet het apparaat eruit?
Het apparaat heeft een ronde opening en twee detectoren aan de voorkant. Het nucleaire deel van de scan bevindt zich aan de voorkant, en achter de opening zit de CT-scanner.

Stappenplan SPECT-CT scan

Meer informatie

Heeft u vragen? Neem dan contact op met ons ziekenhuis via 0515 - 48 85 20 of kijk bij veel gestelde vragen.