Antonius helpt hoofdpijnpatiënten hun hoofdpijn onder controle te krijgen met behulp van een app

Hoofdpijnpatiënten van Antonius maken sinds woensdag 19 juni 2024 gebruik van de thuismeten app van Luscii,  waarmee ze nog beter begeleid worden tijdens hun zorgtraject. Met de app kunnen patiënten vanuit huis doorgeven hoe ernstig hun hoofpijn is, welke symptomen zij ervaren en of en welk soort pijnstillers zij hebben ingenomen. Antonius is het eerste ziekenhuis in Friesland dat gebruik maakt van thuismonitoring op het gebied van hoofdpijnklachten en de eerste reacties van zowel patiënten als zorgmedewerkers zijn positief.

Al voordat hoofdpijnpatiënten een afspraak met de neuroloog hebben, starten ze met de thuismeten app van Luscii. Met de gegevens die voorafgaand aan de afspraak verzameld worden – zoals de ernst van de hoofdpijn, de ervaren klachten en de gebruikte pijnmedicatie – kan bepaald worden hoe de behandeling er voor een groot deel uit gaat zien. Specialisten van Antonius kunnen vooraf snel een goede beoordeling van de situatie van de patiënt maken en de patiënt hoeft daarnaast geen gegevens meer op te schrijven in een papieren dagboek.

Van de medicatie helpen

Tijdens de behandeling kunnen de zorgverleners met de patiënt meekijken en beoordelen of de behandeling goed aanslaat. Ook wanneer een patiënt te veel pijnstillers inneemt en medicatie afhankelijke hoofdpijn heeft, ondersteunt de app middels motiverende berichten om pijnstillers niet te nemen. Alle hoofdpijnpatiënten krijgen daarnaast via de app informatie over hun aandoening en tips hoe hier goed mee om te gaan. Heeft de patiënt toch hulp nodig? Dan kan deze via de app contact opnemen met de zorgverlener.

De hoofdpijnverpleegkundigen van het hoofdpijncentrum van Antonius hebben dit slimme hybride zorgpad zelf doorontwikkeld, door het basisprotocol van de thuismeten app van Luscii uit te breiden en aan te vullen met op maat gemaakte protocollen voor de vervolgbehandeling. Antonius is trots op deze ontwikkeling. Onze medewerkers profiteren zelf ook van dit hybride zorgpad. Omdat patiënten al veel adviezen en informatie uit de app halen, scheelt dit tijd voor de zorgverlener in het ziekenhuis. Zo kan er op momenten dat dat nodig is nog sneller, gerichter en specifieker zorg verleend worden.

Meer tijd voor patiënt

,,We zijn enthousiast over deze nieuwe ontwikkeling”, vertellen hoofdpijnverpleegkundigen Dieuwke Weerstra en Rianne Meijer-Postma. ,,De app neemt ons veel werk uit handen, waardoor we meer tijd voor de patiënt hebben. Zo leveren we als Antonius de juiste zorg op de juiste plaats, iets waar we als hele organisatie naar streven. En we zetten daarnaast weer een mooie stap op het gebied van digitalisering.”

Digitalisering speelt een belangrijke rol in de zorg, om deze voor iedereen toegankelijk en op een hoog niveau te houden. Want niet alle controles hoeven tegenwoordig meer plaats te vinden in het ziekenhuis. ,,Thuismonitoring is niet meer weg te denken uit de zorg”, legt projectmanager Minet van Dijk van Antonius uit. ,,Het geef patiënten inzicht in hun zorgtraject en geeft hen daarmee de mogelijkheid om hun gezondheid positief te beïnvloeden. Zorgverleners hebben de mogelijkheid om tijdig in te grijpen en de kwaliteit van zorg te behouden. In een tijd waarin de zorgvraag complexer wordt en toeneemt, maar het aantal zorgverleners door vergrijzing afneemt kunnen we niet zonder digitale hulpmiddelen.”

Bredere inzet Luscii

Inmiddels hebben andere zorgorganisaties aangegeven ook interesse te hebben in het door Antonius opgestelde hybride zorgpad. Luscii wordt binnen Antonius verder ook ingezet voor COPD-patiënten, patiënten hartfalen en hartrevalidatie en astmapatiënten. Het doel is om Luscii nog breder binnen onze organisatie in te zetten, omdat we op alle afdelingen de voordelen zien en voelen van deze vorm van digitalisering in de zorg. Zowel voor het ziekenhuis, de patiënten als de cliënten in de thuiszorg.

Antonius. Zorg die meebeweegt.

Ziekenhuis in Sneek
Bolswarderbaan 1, 8601 ZK, Sneek
T 0515 - 48 88 88
Polikliniek in Emmeloord
Urkerweg 4, 8303 BX, Emmeloord
T 0527 - 62 04 60
Zorg bij u thuis
Bolswarderbaan 1, 8601 ZK, Sneek
T 0515 - 46 11 00
Contact
Contact
Ziekenhuis in Sneek
  • Bezoekadres
  • Bolswarderbaan 1
  • 8601 ZK  Sneek
  • Postadres
  • Postbus 20000
  • 8600 BA  Sneek
  • Telefoon
  • 0515 - 48 88 88
Route Google Maps
Polikliniek in Emmeloord
  • Bezoekadres
  • Urkerweg 4
  • 8303 BX  Emmeloord
  • Postadres
  • Postbus 20000
  • 8600 BA  Sneek
  • Telefoon
  • 0527 - 62 04 60
Route Google Maps
Zorg bij u thuis
  • Bezoekadres
  • Bolswarderbaan 1
  • 8601 ZK  Sneek
  • Postadres
  • Postbus 20000
  • 8600 BA  Sneek
  • Telefoon
  • 0515 - 46 11 00
Route Google Maps